Медична служба

На сучасному етапі реформаційних перетворень в Україні здоров'я громадян є одним із складників національного розвитку. На законодавчому рівні це закріплено Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті", різними Державними Програмами.

У зв'язку з цим збереження та зміцнення здоров'я молоді є одним із головних завдань соціальної програми нашої держави. Для розв’язання цього завдання необхідно сформувати у школярів стійку мотивацію до здорового способу життя, здійснити комплекс здоров’язберігаючих заходів, спрямованих на усвідомлення ними цінності свого здоров'я.

Здоров’я дітей майже на 50% залежить від умов їхнього життя. Дитина в школі не тільки навчається, а й харчується, розважається, відпочиває, займається спортом. Тобто час, проведений у навчальному закладі, витрачається не лише на розумову активність. "Навчаємо не за рахунок здоров’я!" - таким повинен бути девіз кожного навчального закладу.

Завданнями школи на даному етапі є:

• формування в учнів свідомого ставлення до життя і здоров’я;

• вироблення в учнів навичок здорового способу життя;

• формування здоров’язберігаючої компетентності школярів.

Головною умовою покращення здоров’я учнів є створення здоров’язберігаючого середовища, головними ознаками якого є:

• оптимальне поєднання методів, форм, засобів навчання та виховання, їх відповідність віковим особливостям школярів;

• дослідження впливу нових навчально-методичних засобів навчання на здоров’я учнів;

• дотримання режиму рухової активності, поєднання рухового і статичного навантаження;

• забезпечення емоційно сприятливої атмосфери навчання;

• формування в учнів та їх батьків культури здоров’я.

Пам'ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ)

Рекомендації батькам щодо правильного харчування дітей

Обережно-кір! Що потрібно знати, аби не захворіти під час спалаху