Інклюзія-школа для кожного

Організація інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти здійснюється на підставі:

Фінансування інклюзивної освіти унормовано:

Порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти Завантажити

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами у 2023-2024н.р. Завантажити

Сучасна освіта крокує шляхом реформ. Ще один крок – інклюзивне навчання. Ми – сучасна українська школа, основне завдання якої – на основі цінностей, знання та набутого нашою спільнотою досвіду виховати вільну, щасливу, гідну, відкриту та небайдужу людину, яка здатна реагувати на зміни світу, вміє ставити перед собою цілі та досягати їх. У 2016 році було відкрито перший інклюзивний клас, в якому навчався лише один учень. На сьогодні в закладі функціонує 13  інклюзивних класів, в яких навчається 16 дітей з ООП (особливими освітніми потребами). В інклюзивних класах поряд з вчителем працюють 13 асистентів вчителів, які надають допомогу дітям у процесі соціалізації, навчання та вибору професійної діяльності. Для кожної дитини з ООП створено команда супроводу, учасники якої  працюють із дитиною протягом року, допомагають опановувати програму, проводять корекційні заняття тощо.

У закладі функціонує ресурсна кімната-спеціально організований простір для розвитку дитини та гармонізації її психоемоційного стану. Ресурсна кімната забезпечена необхідними навчально-методичними посібниками, допоміжними засобами навчання відповідно до потреб здобувачів освіти.

Організація простору в ресурсній кімнаті передбачає наявність 3х основних зон:

Для учнів, що потребують тимчасового психологічного розвантаження або усамітнення, в ресурсній кімнаті створюється окрема зона, яка використовується незалежно від розкладу занять. Ресурсна кімната може використовуватися усіма учнями закладу освіти, а не лише здобувачами освіти з ООП. Учні можуть перебувати в ресурсній кімнаті винятково у супроводі педагогічних працівників. Спеціально організований освітній простір у ресурсній кімнаті дає змогу кожній дитині реалізувати своє право на освіту, максимально розкрити освітній і особистісний потенціал та подолати бар’єри соціалізації.

Корисні матеріали для батьків Перейти за посиланням